١٣٩٨/٠۶/٢۶

در ایران پلاست به دنبال بازار بزرگتر و گرفتن سهم از واردات هستیممدیر عامل شرکت چیلر صنعتی سبحان گفت: نمایشگاه ایران پلاست فرصت مناسبی برای توسعه و افزایش تولید برای این شرکت است.
به گزارش ستاد خبری نمایشگاه ایران پلاست؛ میثم شاملو مدیرعامل چیلر صنعتی سبحان گفت: امسال در سیزدهمین دوره نمایشگاه بین المللی ایران پلاست در سالن 6 غرفه شماره 10 حضور داریم. اولین بار است که در این نمایشگاه شرکت می کنیم.
وی افزود: با توجه به نوسانات نرخ ارز و جهش قیمتی آن، هدف ما به دست آوردن بازار فروش بزرگتر و گرفتن سهم بازار از واردات این محصولات است. انگیزه زیادی برای حضور در این نمایشگاه و ارایه‌ تولیدات خود داریم.
با افزایش قیمت ماشین آلات وارداتی، صنعت ما فرصت مناسبی برای توسعه و افزایش تولید پیدا کرده است به نحوی که در سال گذشته موفق به افزاش 30 درصدی تولید خود شدیم.ما قطعات مصرفی خود را از داخل تامین می‌کنیم و اگر جلوی واردات گرفته شود، رشد ما و رشد صنعت ساخت داخل ادامه خواهد داشت. از نظر من حتی می توان با ارتقای کیفیت تولیدات داخل، واردات را به کلی متوقف کرد.
شاملو در خصوص میزان ظرافیت ساخت در این مجموعه خاطر نشان کرد: در هر ماه 20 تا 30 دستگاه چیلر تولید می کنیم و به دلیل سفارشات زیاد این محصول، عملا تولید دیگری نداریم.
وی تاکید کرد: این شرکت برای رشد و ارتقای کیفیت و همچنین کارآفرینی نیازمند سیاست‌گذاریهای کلان توسعه‌ای در کشور هستیم متاسفانه در سال‌های گذشته به دفعات درباره مشکلات این صنعت و مطالبات ما از مسوولین صحبت شده که بی‌نتیجه بوده است. واقعا نیازمند حمایت هستیم.
شرکت چیلر صنعتی سبحان،  از سال 88 شروع به تولید چیلر‌های صنعتی برای کارخانه‌های پلاستیک، صنایع بسته‌بندی و به طور اخص کارخانه‌های آب معدنی کرده است.این شرکت در حال حاضر به کشور‌های عراق، افغانستان و تاجیکستان صادرات دارد. چیلر صنعتی هواساز، برج خنک کن و خشک کن‌‌های هوا  از تولیدات این مجموعه هستند.