١٣٩٨/٠۶/٣٠

در ایران پلاست برنامه رقابت با اروپایی ها را داریممدیر عامل شرکت فراصنعت طبرستان، نمایشگاه ایران پلاست را تخصصی ترین نمایشگاه صنعت خواند و گفت: من در این نمایشگاه به دنبال دقابت با شرکت های اروپایی و بازارهای صادراتی هستیم.
به گزارش ستاد خبری ایران پلاست؛ سید صادق صحرایی، مدیر عامل شرکت فراصنعت طبرستان در خصوص حضور این شرکت در نمایشگاه ایران پلاست و اهدافی که به دنبال آن در نمایشگاه هستند، گفت: ما با هدف به دست آوردن بازار های صادراتی در این نمایشگاه حاضر شده ایم. حداقل دستاوردی که می توان از ایران پلاست به عنوان یک نمایشگاه تخصصی انتظار داشت، آشنایی هر چه بیشتر صنایع با توانایی های یکدیگر است.معتقدم که ماشین سازان باید حضور بیشتری در ایران پلاست داشته باشند و فضای بیشتری به آن ها اختصاص داده شود.
وی با اشاره به رونق بازار صادراتی، در خصوص برنامه های این شرکت در بخش فروش خارجی و بازارهای هدف افزود: افزایش نرخ ارز باعث رونق کار ما شده است چرا که قیمت تمام شده ماشین آلات تولیدی ما نسبت به سایر کشور ها به خصوص کشور چین پایین تر است و ما علاوه بر تامین نیاز های داخل توانسته ایم به کشور هایی نظیر عراق، افغانستان، تاجیکستان، قرقیزستان و سایر کشور های آسیای میانه صادرات داشته باشیم. دستگاه های ما در این کشور ها مشغول به کار هستند.  البته مشکلاتی هم در صادرات داریم که از شاخص ترین آن ها می توان به انتقال ارز به کشور و قوانین بانک مرکزی اشاره کرد.
وی ادامه داد: اگر ما بتوانیم به سمت بازار های بزرگتری مانند اردن که با کشور های اروپایی در ارتباط اند گام برداریم، رشد چشم گیری خواهیم داشت و آینده درخشانی در انتظار ما خواهد بود. حتی توان رقابت با کشورهای اروپایی در افق های آن به چشم می خورد.
وی در خصوص فعالیت های شرکت فراصنعت طبرستان گفت: شرکت ما به طور تخصصی در زمینه قالب گیری دورانی فعال است و تمام ماشین آلات این صنعت اعم از اکسترودر  مورد استفاده در تولید کامپاند، آسیاب برای تولید پودر و کوره های ماشین آلات دورانی که دستگاه اصلی این صنعت هستند را تولید کرده است. در حوزه ماشین آلات جانبی این صنعت نیز فعال هستیم و دستگاه هایی مانند میکسر و کاتر را تولید می کنیم. به طور خلاصه از صفر تا صد این صنعت را در اختیار داریم. قسمت قالب سازی ما نیز توانایی ساخت تمامی قالب هارا دارد.
صحرایی افزود: ما برای هر یک از ماشین آلات ساخت شرکت یک سال گارانتی و ده سال خدمات پس از فروش ارائه می دهیم که تنها مختص به مشتریان داخلی نبوده و در کشور های دیگر نیز این خدمات فعال است. برای مشتریان ویژه خود مانند مجتمع پلاستیک طبرستان که در فاصله اندکی از کارخانه ما قرار دارد، به طور تمام وقت آماده ارایه خدمات هستیم. در صنعت قالب گیری دورانی مواد اولیه مصرفی به صورت پودر است و ذرات بزرگتر از 500 میکرون نباید وارد قالب شوند. آسیاب های تولیدی شرکت ما توان تولید 200 تا 400 کیلوگرم پودر با مش 500 تا 800 میکرون در ساعت را دارند. این آسیاب ها مختص پلی اتیلن است. اما آسیاب های پلی پروپیلن نیز فرق چندانی با این نمونه نداشته و در صورت نیاز قادر به تولید آسیاب برای این نوع از پلیمر نیز هستیم.
مدیر عامل شرکت فراصنعت طبرستان در خصوص برنامه های تولید این شرکت گفت: برنامه تولید 12 دستگاه قالب گیری دورانی، 200 دست قالب و 30 دستگاه جانبی را در دستور کار سالانه خود داریم و در کنار پوشش نیازهای داخلی، اهداف صادراتی را نیز دنبال می کنیم.
وی تاکید کرد: در حال حاضر 70 درصد از محصولات ما روانه بازار داخلی و 30 درصد آن به صادرات اختصاص دارد که درصدد افزایش میزان صادرات خود هستیم.
وی در خاتمه، خواهان حمایت دولت و حذف قوانین دست و پا گیر در مسیر صنعتگران شد وگفت:به نظر من اگر قوانین دست و پا گیر و موانع این چنینی از سر راه صنعتگران برداشته شود صنعت کشور به سرعت، شیرینی شکوفایی را تجربه خواهد کرد.
شرکت فراصنعت طبرستان از سال 1390 در ساری فعالیت خود را به صورت رسمی در زمینه ساخت ماشین آلات، قالب ها و ابزار جانبی صنعت پلاستیک آغاز کرده است.