آریا پلیمر پیشگام، شرکتی دانش محور، جوان، خلاق و در مسیر رشد است که با به کارگیری استانداردهای جهانی و از طریق توسعه فناوریهای نوین تلاش کرده با تولید افزودنیهای با کیفیت بالا، کسب و کار مشتریان خود را به عنوان شرکای تجاری خود، توسعه دهد.

محمد علی آبادی فراهانی، مدیر عامل شرکت دانش بنیان آریا پلیمر پیشگام به ستاد خبری ایران پلاست در خصوص نوآوری های عرضه شده این مجموعه در نمایشگاه گفت:  از محصولات و دستاوردهای جدید ما که در ایران پلاست عرضه خواهد شد، می توان چسب های بین لایه ای را نام برد. چسب‌های بین لایه‌ای چسب‌های عامل‌داری هستند که به منظور بهبود چسبندگی در لایه میانی در ساختارهای چندلایه قرار می‌گیرند تا بین اجزای ناسازگار در این ساختار، چسبندگی مطلوب ایجاد کنند. این چسب‌ها در لوله‌های چندلایه، فیلم‌های چندلایه بسته‌بندی و لمینیت‌های کاغذ مورد استفاده قرار می‌گیرند.

دستاورد دیگر ما سازگارکننده های جدید است. مواد کوپلینگ ایجنت پلی پروپیلن/پلی اتیلن که با نام‌های سازگارکننده مالئیک انیدرید، گرافت مالئیک انیدرید، پلی پروپیلن مالئیکه، پلی پروپیلن/پلی اتیلن گرافت شده، سازگار کننده پلی پروپیلن/پلی اتیلن و عامل جفت کننده نیز شناخته می‌شوند، یکی از پرکاربردترین سازگارکننده های پلی پروپیلن/پلی اتیلن و فیلرهای گوناگون می‌باشد که در تولید کامپاند کربنات، تالک، الیاف شیشه، چوب پلاستیک، آلیاژ نایلون با پلی پروپیلن، کیسه گونی، پلاستیک حاوی فیلر مانند کربنات، تالک و الیاف شیشه کاربرد دارند و باعث بهبود خواص کامپاند، افزایش میزان پرکننده، کاهش قیمت، پراکنش بهتر فیلر، وتینگ یا خیس شدگی بهتر، جلوگیری از کلوخه شدن، بهبود خواص، رنگ پذیر نمودن سطح قطعات، قطبی سازی PP و فیلم های چندلایه حاوی پلی آمید، چسبندگی بهتر فیبر و فیلر، امکان استفاده درصد بیشتر از الیاف چوب، افزایش درصد فیلر، رنگ پذیری سپر، کیفیت مستربچ کربنات، کامپاند الیاف شیشه، پلیمر گیاهی می‌شوند.

سازگارکننده های جدید آریا پلیمر پیشگام، متناسب با فیلرهای متفاوت به منظور استفاده در اپلیکیشنهای مختلف تولید شده است و صنایع گسترده تری را تحت پوشش قرار می دهد، از نظر کیفیت نیز با نمونه های مطرح بین المللی قابل مقایسه بوده و دارای خواص مشابه آنها هستند. همچنین با تولیدات جدید، آریا پلیمر این موقعیت را داراست که بتواند متناسب با شرایط و درخواست مشتری تولید محصول داشته باشد.

در ایران پلاست در سالن 35 غرفه 24 حضور داریم.

در برنامه استراتژیک آریا پلیمر تاکید بر تولید محصولات جدید و محصولات جایگزین واردات است.

در نمایشگاه ایران پلاست ضمن معرفی محصولات جدید، دیدار حضوری با همکاران داریم و با توجه به حضور گسترده تولیدکنندگان این صنعت که از مشتریان ما نیز محسوب می شوند تلاش می کنیم بازار فروش خود را گسترش داده و برندسازی بیشتری انجام دهیم.

رو نمایی از محصولات جدید که اشاره کردم و شناسایی نیاز های مشتری  از دیگر اهداف اصلی  مشارکت ما در نمایشگاه است.

 

علی آبادی در ادامه به بحث صادرات نیز پرداخت: صادرات در حال حاضر به صورت محدود صورت می گیرد، در حال حاضر با مشکل مبادله ارز و بازاریابی گسترده در سطح بین الملل روبرو هستیم. با این حال تیم قوی برای افزایش میزان صادرات محصولات آریا پلیمر مشغول به کار هستند و امیدواریم به نتیجه مطلوب برسیم.

اقتصاد صنعت پلیمر در سال گذشته بدترین سال را داشته است. چون در اقتصاد وقتی ثبات نباشد مشکلاتی به وجود می آید که برنامه ریزی را سخت می کند.

در چند وقت اخیر با ثبات قیمت مواد اولیه شرایط رو به بهبود رفته است.

تحریم ها و شرایط سخت واردات از تهدید های اصلی امروز صنعت است که همه تولید کننده ها با آن دست به گریبان هستند.

اما همین تهدید ها برای تولیدکننده های دانش بنیان فرصت است. این شرایط موجب شده، تولیدات داخلی فرصت خودنمایی داشته باشند.