انجمن صنایع پلاستیک استان اصفهان در سال 95 تاسیس و در سال 96 ثبت رسمی و آغاز به کار کرده است. از اولین فعالیت های انجام شده توسط انجمن امضای تفاهم نامه با دانشگاه صنعتی اصفهان بوده که نتیجه ی آن تاسیس کلینیک صنعت پلیمر بوده است.

به گزارش ستاد خبری ایران پلاست، فاطمه حیدری، مدیر اجرایی انجمن صنایع پلاستیک اصفهان در مورد این کلینیک گفت: دفتر این کلینیک در دانشگاه صنعتی اصفهان واقع شده و در آن اساتید دانشگاهی و صنعتگران، امور تحقیق و توسعه ی شرکت ها و مشکلات خط تولید صنایع بررسی و برای رفع آن اقدام می شود.

 در برخی موارد نیز دوره های آموزشی در رابطه با مباحث مورد نیاز صنعت برگزار شده است. تشکیل انجمن و همچنین حضور در نمایشگاه ها و اجلاس به صورت گروهی توسط اعضای انجمن، مزایای زیادی دارد که از شاخص ترین آنها می توان به مطرح شدن هر چه بهتر مشکلات صنایع و پیگیری آن اشاره کرد. به عنوان مثال اعضای ما مشکلاتی در رابطه با تامین مواد اولیه داشتند که با پیگیری هایی که از مقامات مسوول در استان داشتیم توانستیم تفاهم نامه ای را با سازمان صنعت و معدن استان اصفهان داشته باشیم. به این ترتیب که نمایندگان ما در جلسات مدیریت تقاضای مواد پتروشیمی حضور داشته و مکلف به بررسی پرونده ها هستند. در واقع ما به عنوان حامی تولیدکنندگان در این جلسات حضور داریم.

 

وی حضور اعضای انجمن در ایران پلاست را نیز دارای فرصت هایی می داند: اعضای انجمن در ایران پلاست با تقسیم هزینه ها و مشارکت یکدیگر، قادر به انجام کارهای بزرگتری هستند. اعضای ما با مشارکت هم یک شرکت بازرگانی تاسیس کرده اند و با توجه به امکاناتی که ایران پلاست برای مهمانان خارجی در نظر گرفته بود،  میهمانانی را در حوزه ی محصولات از عراق، سوریه، آذربایجان و روسیه دعوت کردیم.

در حال حاضر 100 عضو داریم که تمام طیف صنعتگران پلیمر اعم از ماشین ساز، تولیدکنندگان مواد اولیه و محصول نهایی را در بر می گیرد و حتی صنعتگران حوزه ی لاستیک اصفهان نیز به عضویت ما در آمده اند.

در ایران پلاست با حمایت پنج شرکت عضو انجمن حاضر شده ایم و هدف ما عضو گیری و مطرح شدن هر چه بیشتر  است مضاف بر این که با ارائه ی کاتالوگ هایی برای معرفی هرچه بهتر اعضا تلاش خواهیم کرد.

 پلیمر امروزه تبدیل به طلا شده و ایران پلاست مهم ترین رویداد در صنعت پلاستیک کشور است که برای همه ی فعالین این حوزه از صنعت مفید خواهد بود و ما هم از این قاعده مستثنا نیستیم.