"هدف ما از حضور در نمایشگاه تبلیغات، توسعه‌ی بازار و معرفی محصولات جدید است.

ما از سال 85 فعالیت خود را آغاز کرده‌ایم و با تحقیقات گسترده توانستیم در مدت کوتاهی اولین محصول تجاری خود را در حوزه ی پلی‌آمید روانه‌ی بازار کنیم. تا امروز علاوه بر فعالیت در زمینه‌ی تولید کامپاند‌های پلی آمیدی، PBT و پلی پروپیلن، به سمت ترموپلاستیک الاستومر‌ها حرکت کرده‌ایم که دستاوردهایی نیز در این زمینه داریم. ظرفیت تولید ما برای تولید آمیزه های پلی آمید 1000، پلی پروپیلن 500،PBT 200 و ترموپلاستیک الاستومر ها 500 تن در ماه است."

 

شهریار اطهری، مدیر بازرگانی رازین پلیمر در گفت و گو با ستاد خبری ایران پلاست می گوید:ما تقریبا" در همهی ادوار ایران پلاست حاضر بوده‌ایم و امسال نیز در سالن A38، غرفه‌ی 18 حضور داریم. هدف ما از حضور در نمایشگاه تبلیغات، توسعه‌ی بازار و معرفی محصولات جدید است.

ما از سال 85 فعالیت خود را آغاز کرده‌ایم و با تحقیقات گسترده توانستیم در مدت کوتاهی اولین محصول تجاری خود را در حوزه ی پلی‌آمید روانه‌ی بازار کنیم. تا امروز علاوه بر فعالیت در زمینه‌ی تولید کامپاند‌های پلی آمیدی، PBT و پلی پروپیلن، به سمت ترموپلاستیک الاستومر‌ها حرکت کرده‌ایم که دستاوردهایی نیز در این زمینه داریم. ظرفیت تولید ما برای تولید آمیزه های پلی آمید 1000، پلی پروپیلن 500،PBT 200 و ترموپلاستیک الاستومر ها 500 تن در ماه است.

 

آیا در ایران پلاست محصول جدیدی را معرفی می کنید؟

امسال نیز دستاورد‌های جدید خود را در حوزه‌ی ترموپلاستیک الاستومر‌های پایه اولفینی، به عنوان یکی از تولید‌کنندگان داخلی این محصول، به نمایش خواهیم گذاشت که حاصل تلاش تیم زبده‌ی تحقیق و توسعه‌ی شرکت ما است. رقبای ما در کشور عمدتا" واردکننده هستند در حالیکه ما با تکیه بر دانش بومی موفق به تولید و تجاری سازی این مواد شده‌ایم.

ما در حوزه‌ی مواد با تکنولوژی بالا به دستاورد‌های بزرگی نایل آمده‌ایم و ضمن اخذ تاییدیه از شرکت های معتبر همچون رنوی فرانسه، بازار های صادراتی در کشور‌های دارای تولیدات صنعتی مثل ترکیه و همچنین کشور‌های اروپای شرقی را هدف گذاری کرده‌ایم.

 

وضعیت فعلی اقتصاد کشور و صنعت پلیمر را چگونه ارزیابی می کنید؟

در حال حاضر مشکل اصلی ما نقدینگی و سرمایه‌ی در گردش است، هزینه‌ها چند برابر شده ضمن این که روش‌های پرداخت در خرید خارجی که سابق بر این مدت‌دار بود، هم‌اکنون کاملا" نقد انجام می‌پذیرد. مشکلات موجود در کشتیرانی نیز باعث کند شدن تامین مواد اولیه  شده است. البته که تحریم‌ها و چنین مشکلاتی می‌تواند فرصتی برای پیشرفت باشد اما زنجیره‌ی تولید مواد اولیه در کشور با مشکل مواجه است که کار را برای ما دشوار می‌کند. مواد تولیدی با تکنولوژی بالا ماشین آلات خاص خود را لازم دارد و علی رغم رشدی که ماشین سازی کشور در این چند وقت داشته، این ماشین آلات خواسته های ما را برآورده نمی کنند.