چیلرها  بر اساس نوع کندانسور به سه دسته چیلر هوا خنک، چیلر آبی خنک و تبخیری خنک تقسیم می‌شوند. بر اساس نوع سیستم کمپرسور هم دسته بندی های پیستونی، سانتریفیوژ، اسکرال، اسکرو و جذبی دارند. چهار گروه اول، چیلرهای تراکمی هستند که با موتور الکتریکی، بخار یا توربین گازی کار می‌کنند. در چیلرهای جذبی از کمپرسور استفاده نمی شود و از چرخه تبرید جذبی برای انجام تبرید استفاده می‌شود.

سید محسن حسینی، مدیر داخلی شرکت سرد آوران نو اندیش به ستاد خبری ایران پلاست می گوید:  شرکت از سال 79  در  زمینه ی ساخت چیلرهای صنعتی فعالیت خود را آغاز و تا امروز بیش از 1000 دستگاه چیلر مورد مصرف صنایع مختلف را تحویل داده است. زمینه مصرف این چیلرها در صنعت پلاستیک، سرد کردن پلاستیک داغ شده طی فرآیندهای شکل دهی مانند تزریق، اکسترود و دمشی و نیز تهویه ی هوای محیط است.

ما تیم های مختلفی در شهر های مختلف داریم که به فراخور نیاز مشتریان به آنها خدمات پس از فروش ارایه می شود. این خدمات محدود به بازه ی زمانی مشخصی نیست. مضاف بر این که محصولات ما یک سال گارانتی نیز دارند.

وی در خصوص صادرات شرکت سردآوران نو اندیش هم افزود: بله،شرکت ما دستی هم بر صادرات داشته و به کشور های عراق، افغانستان و زیمباوه محصول ارسال کرده ایم. در سال های اخیر افزاش نرخ ارز باعث پیشی گرفتن ما از رقبای چینی در بازار داخل و منطقه شده است. اما روی دیگر ماجرا این است که بیش از 80 درصد قطعات ما وابستگی ارزی دارند و می توان گفت که ما کار مونتاژ در این صنعت انجام می دهیم. پس مشکلات این بخش را داریم. البته معتقدم که در صورت حمایت، این صنعت آینده ی روشنی خواهد داشت.

وی در مورد مشارکت این شرکت در ایران پلاست گفت: امسال در سالن 6 شماره ی 23 نمایشگاه ایران پلاست غرفه داریم. 8 دوره حضور در این نمایشگاه را تجربه کرده ایم و همواره نظر مثبتی نسبت به این نمایشگاه داشته ایم.

در این دوره قصد داریم از دستگاه چیلر 180 تنی خود که بزرگترین دستگاه تولیدی شرکت تا این لحظه بوده رونمایی کنیم.