امسال در ابتکاری جالب و برای اولین بار برخی اعضای یک انجمن استانی پلاستیک به صورت پاویون در ایران پلاست شرکت کرده اند. انجمن صنایع همگن پلاستیک استان البرز در سالن 40 همراه 11 عضو خود در نمایشگاه حضور دارد.

ماشاالله تقی گنجی، مالک کارخانجات یونیورسال پک یکی از حاضرین در این پاویون است.

به گزارش ستاد خبری ایران پلاست، شرکت یونیورسال پک بین الملل با سابقه بیش از ۵۰ سال تولید یکی از قدیمی ترین تولید کنندگان بنام و خلاق در صنعت پلاستیک کشور است که با داشتن پروانه های متعدد بهداشت در ارایه محصولات بسته بندی در صنایع مختلف مشغول به خدمت می باشد.

گنجی می گوید: خدمات این شرکت از ارائه طراحی شروع و با ساخت قالب ادامه پیدا می کند و نهایتا پس از ساخت قالب با بهره گیری از انواع ماشین آلات بروز دنیا و همچنین نیروی متخصص و کارآمد  و  با وجود انواع قالبهای مختلف پریفورم در سایز ها و اوزان گوناگون نسبت به تولید قطعات در اسرع وقت اقدام می شود.

او انتظار دارد که حضور این شرکت در نمایشگاه ایران پلاست امسال، به افزایش فروش داخلی و افزایش رونق تولید بینجامد: امیدوار هستیم که در نمایشگاه با ارایه توانایی های خود بتوانیم  تحریم های اقتصادی را به فرصتی استثنایی برای افزایش قدرت تولید داخلی تبدیل کنیم به طوریکه وارد کننده دیروز را به این خود باوری برسانیم که او می تواند محصول مورد نیاز خود را بدون نیاز به ارز خارجی و با اطمینان خاطر در داخل تامین کند.

در واقع با توجه به وجود تحریمهای ناجوانمردانه ما ترجیح می دهیم که تمامی توان خود را به تامین نیازهای داخل معطوف نماییم تا بتوانیم هم درصد اشتغال را افزایش دهیم و هم اینکه از خروج ارز جلوگیری کنیم.

هر چند در حال حاضر بزرگترین چالش ما کاهش شدید منابع ریالی به جهت کاهش ارزش ریال در مقابل  ارزهای خارجیست که به افزایش ریالی مواد اولیه و نهایتا به افزایش بهای تمام شده کالا انجامیده است.

 

او در پایان می افزاید: حرف آخر اینکه جای بسی تاسف است که با داشتن ذخایر عظیم نفت و گاز که مجانا و به طور خدادادی در اختیار این مردم قرار گرفته است و قاعدتا متعلق به تمام آحاد جامعه می باشد صنعتگر ایرانی نمی تواند  مواد پتروشیمی را با نرخ  کمتری از بازار جهانی خریداری کند تا بدین وسیله بتواند ضمن به روز کردن ماشین آلات خود و ایجاد کارآفرینی به اهدافی چون کاهش نرخ بیکاری، کاهش نرخ بزه،  افزایش امنیت، افزایش صادرات  و ... اقدام کند.

البته لازم به توضیح است که تا حصول چنین آرزوهایی که انشاءالله دیر نخواهد بود تولید کننده ایرانی مانند یک سرباز فداکار خستگی ناپذیر در زمینه جنگ اقتصادی کماکان در سنگر تولید خود در حال مقاومت و فداکاری خواهد بود. با توکل به خدا و امید به آینده ای روشن به ایران و ایرانی