مجید زکایی، مدیرعامل شرکت فراپلیمر شریف است. این شرکت بازرگانی از سال 1390 در حوزه واردات پلیمرهای مهندسی فعالیت خود را آغاز کرده است. وی در صحبت های خود به شرکت تولیدی این مجموعه پارساپلیمر شریف نیز که آن را از نخستین شرکت های دانش بنیان در کشور بر می شمارد، اشاره می کند. پارساپلیمر شریف، تولیدکننده انواع آمیزه های پلیمری است و سالانه 20 هزار تن تولید دارد.

این شرکت همچنین در حوزه پلیمرهای زیست تخریب پذیر و نانوپلیمرها فعال است.

 

زکایی می گوید: پلیمرهای دوستدار محیط زیست با افزودنی های مورد تایید بین المللی تولید می شوند که در مجاورت خاک، بخشی و یا به تمامی تخریب و کمپوست می شوند. در واقع میزان و زمان تخریب آنها کاملا در کنترل است.

 

وی هدف مجموعه را از حضور در نمایشگاه ایران پلاست اینگونه عنوان می کند: شرایط اقتصادی کنونی کشور و تحریم ها هم برای صنایع ما تهدید و هم فرصت است. تهدید است به جهت اینکه در تامین مواد اولیه و افزودنی ها با مشکلات زیادی روبرو هستیم و فرصت به این جهت که امکان جایگزینی واردات با تولید داخلی فراهم شده است. حضور ما در نمایشگاه در واقع استفاده از این فرصتی است که به آن اشاره کردم و گرفتن سهم بیشتری از واردات و تامین آن در داخل کشور.

 

او می افزاید: دانش فنی تولیدات ما کاملا بومی است.

تا یک ماه آینده و در شرکتی که با نام زیست پلیمر شریف تاسیس می شود، تولید فیلم های زیست تخریب پذیر را در ابعاد مختلف آغاز خواهیم کرد.

فراپلیمر شریف در سالن 35 و پارسا پلیمر شریف در سالن 38 در ایران پلاست سیزدهم حضور دارند. آنگونه که مجید زکایی می گوید محصولات زیست تخریب پذیر جدید و محصولات نانویی این شرکت در نمایشگاه ارایه خواهند شد.