شرکت پارس پلاستیک خوزستان در سال 1374 با هدف تولید ورق، ظروف بسته بندی و یکبار مصرف در شهر اهواز تاسیس شد. محصولات این شرکت عبارتند از ورق های پلیمری از موادPP,  PS ,  PET    و ظروف بسته بندی از مواد فوق برای کاربردهای مختلف که این محصولات را در نمایشگاه ایران پلاست 1398 در سالن خلیج فارس (همکف 44) ارایه می دهیم.

سعید خادمی، مدیر عامل شرکت پارس پلاستیک خوزستان به ستاد خبری ایران پلاست گفت:قرار بود خطوط تولید جدیدی را برای محصولات خاص و متفاوت وارد کنیم که متاسفانه به دلایل عدیده برنامه به تعویق افتاد و امیدواریم در نمایشگاه بعدی ارایه شود. در واقغ در سال 97 جهت توسعه مجموعه اقدام به ثبت سفارش و ارسال وجه برای خرید خطوط تولید جدید کردیم که متاسفانه به دلیل تحریم ها تا کنون موفق به دریافت ماشین آلات نشده ایم و همچنین بخشی از وجوه نزد بانکهای خارجی بلوکه شده است.

البته در ایران پلاست امسال با اضافه کردن چند قالب جدید به تولیدات خود، شرکت کرده ایم.

 

وی در ادامه افزود: متاسفانه در سال 98 نسبت به سال 97 به دلیل نوسانات قیمت مواد اولیه و اقلام مورد نیاز، صادرات کمتری داشتیم. اما معتقد هستم به دلیل وجود نفت و گاز و بخصوص گاز به عنوان ماده اولیه صنعت پلیمر در کشور، ایران می تواند جایگاه بالایی را در تولید محصولات پلیمری در جهان داشته باشد که به طور روشنی به سیاست بلند مدت اقتصادی دولت بستگی دارد.

تنها درصد بسیار کمی از مواد اولیه ما به ارز وابستگی دارد و این تا حدودی آینده این صنعت را تضمین می کند.