رایموند محرابی مدیر عامل شرکت راهگاه گرم رینا (تکمیشن) در خصوص برنامه های این شرکت در نمایشگاه ایران پلاست به ستاد خبری ایران پلاست، گفت: شرکت ما همواره در تلاش بوده که در ادوار مختلف ایران پلاست حضور داشته باشد، از محصولات جدید خود رونمایی و توانمندی های خود در این عرصه را به نمایش بگذارد. امسال نیز محصولات خود را به روز رسانی کرده‌ایم و از دستاورد های جدید خود در حوزه ی راهگاه گرم و سیستم های کنترلی رونمایی کردیم.

او فعالیت خود را در سال 81 در زمینه ی طراحی و ساخت سیستم های کنترل حرارت راهگاه گرم پلاستیک آغاز و از آن سال تا به امروز از 6 نمونه سیستم‌های کنترلر این شرکت رونمایی و با همکاری شرکت های بین المللی موفق به تولید سیستم های راهگاه گرم نازل و بلوک ها‌ی راهگاه گرم شده است. این شرکت سیستم‌های یاد شده را برای قالب‌ها‌ی تزریق طراحی و تا به امروز 1500 سیستم را طراحی، ساخته و تحویل داده است. ظرفیت ساخت این شرکت در سال 100 الی 120 دست (ست) تجهیزات برای قالب های تزریق پلاستیک است.

 

وی درباره ی نحوه‌ی ساز و کار تحویل تجهیزات در شرکت  رینا می گوید: در شرکت ما مدت زمان طراحی و ساخت یک سیستم بیست روزه است که پس از نصب و راه اندازی سیستم، این محصولات یک سال گارانتی و 5 سال خدمات پس از فروش خواهند داشت. قیمت تمام شده‌ی سیستم‌های تولیدی نیز به فاکتور‌های زیادی از جمله نوع ماده‌ی مصرفی و سیستم طراحی شده وابسته است. تمامی مراحل طراحی سیستم ها در خود شرکت انجام می شوند و تا امروز بخش ماشین کاری در خارج از شرکت صورت می‌گرفت که با برنامه ریزی و همت کارکنان شرکت قصد داریم در سال جاری با توسعه‌ی شرکت، بخش ماشین کاری را نیز در داخل شرکت انجام دهیم. او به عنوان یکی از اولین و معدود تولیدکنندگان این تجهیزات در کشور، تمایل شرکت‌ها برای خرید سیستم‌ها و قالب‌های وارداتی را ناشی از بالاتر بودن تکنولوژی کشورهای خارجی و عقب بودن کشور در حوزه‌ی ماشین‌آلات می‌داند. او همچنین اضافه کرد که با اعمال محدودیت های وارداتی، بازار فعالین این عرصه از صنعت در داخل کشور با رشد 30 درصدی مواجه بوده است.

 

محرابی ضمن ابراز امیدواری نسبت به آینده‌ی صنعت پلیمر در کشور اضافه کرد: با حضور پتروشیمی های قدرتمند در کشور می توانیم با برنامه ریزی های صحیح و بلندمدت فردای روشنی را برای این صنعت به ارمغان آوریم.