به گزارش ستاد خبری ایران پلاست، آرمان پلیمر سینا با هدف فعالیت در بخش بازیافت پلاستیک ها آغاز به کار کرده است. از سال 92 با راه اندازی خطوط تزریق، تولید قطعات سیستم خنک کننده خودرو و سایر قطعات خودرویی، در این مجموعه شروع شد. این شرکت در حال حاضر علاوه بر تولید قطعات خودرویی، خدمات تزریق پلاستیک را به صورت گسترده در شهرک صنعتی اشتهارد به تمامی صنایع انجام می دهد.

سید علیرضا صفویان، دانش آموخته رشته مهندسی مکانیک در گرایش طراحی جامدات است.

 
در بخش بازیافت روی چه پایه های پلیمری کار می کنید؟ 

بخش بازیافت ما متمرکز بر بازیافت پلی اتیلن و پلی پروپیلن است که عمدتا به صورت فیلم یا اشکال دیگر از طریق مشتریان در اختیار ما قرار می گیرد و با آسیاب کردن و گرانول کردن، کار بازیافت به انجام می رسد. ما از پذیرفتن بارهایی که شناسنامه ندارد، معذور هستیم و به مشتریان تاکید داشته ایم که تنها بارهایی که در خارج شرکت تعیین تکلیف شده است، برای ما ارسال شود. گاها در بارها ضایعات دیگری هم وجود دارد که بر اساس تجربه تفکیک را به صورت بصری انجام می دهیم.

کار بازیافت پلاستیک همیشه در کشور رونق داشته است. ولی به دلیل نیاز به سرمایه در گردش بسیار بالا، این بخش از تمرکز شرکت خارج و تبدیل به یک فعالیت حاشیه ای در آرمان پلیمر سینا شد.

در بخش تولید قطعات تزریقی هم اگر به صورت وزنی بخواهم توضیح بدهم، از 1 گرم تا 300 گرم و از 600 گرم تا 2200 گرم قابلیت تزریق داریم. یک خلا در بازه قطعاتی با وزن بین 300 گرم تا 600 گرم داریم که گاها سفارشات مربوطه را به واسطه نداشتن ماشین آلات از دست داده ایم. نمونه دستگاه 600 تن که برای ما قطعات 2200 گرمی تولید می کند، در شهرک صنعتی اشتهارد وجود ندارد. دوستانی داریم که دستگاه های حتی بزرگ تر دارند، اما خدمات ارایه نمی دهند.

برای تولید محصولات از پلیمرهای گوناگون و متنوعی از جمله پلیمرهای عمومی و پلیمرهای مهندسی شامل پلی آمید و پلی استال و کامپاندهای متنوع استفاده می کنیم.

 

مجموعه شما با چه روندی توسعه پیدا کرده است؟

دستگاه های گرانول ساز مواد بازیافتی ما، یک دستگاه ساده و کاملا ایرانی ست. دستگاه های تزریق ما، دستگاه های چینی هستند. در سال 92 کار تولید قطعات را با یک دستگاه تزریق 100 تن شروع کردیم و تا پایان سال 95، دو دستگاه دیگر به خط تولید اضافه کردیم. فرصتی برای ما ایجاد شد که در ماه های آخری که دلار نرخ 3800 تومان داشت، یک دستگاه 600 تن به مجموعه اضافه کنیم. در حال حاضر بسیار علاقمند هستیم که تعداد دستگاه ها را افزایش بدهیم ولی نرخ های جدید ارز اصلا اجازه چنین کاری به ما نمی دهد و به یک آرزو برای ما تبدیل شده است.

امیدوارم این چنین نباشد اما امروز تجهیز شدن و تکمیل شدن بسیار سخت شده است.

کار ما دو بخش دارد، یک بخش که فروش قطعات است که به خودرویی ها قطعه می دهیم، یک بخش هم خدمات است. در بخش خدمات مشتریان مواد را تامین می کنند و نوسانات قیمت مواد اولیه تاثیری بر بهای خدمات ما ندارد. در بخش تولید قطعات، قراردادها به گونه ای تنظیم می شود که افزایش قیمت مواد ضرر بزرگی متوجه ما نکند و این نوسان قیمت بر اساس قراردادهای منعقد شده، از مشتری دریافت می شود. با این وجود با ضرر و زیان هایی مواجه بوده ایم و متاسفانه اجتناب ناپذیر بوده است.

همه مشتریان ما داخلی هستند، خیلی دوست داریم و تلاش می کنیم تا وارد مقوله صادرات شویم. برای شروع کارت بازرگانی اخذ کرده ایم تا بتوانیم هر چه سریع تر محصولات خود را به کشورهای همسایه صادر کنیم.

 

چه مواردی احتمالا در کار شما اختلال حرفه ای ایجاد می کنند؟

مشکلات حاشیه ای تولید این روزها بسیار پررنگ شده است. این مشکلات مربوط به سازمان ها و ادارات دولتی، اداره مالیات، بیمه و ... هستند. مشکل اجحاف هایی است که مثلا اداره مالیات در حق شرکت ها انجام می دهد. این مشکلات اگر حل بشود و خیال ما از این دغدغه ها راحت بشود، سراغ تولید می رویم و با تمام توان، انرژی خود را بر روی تولید متمرکز می کنیم.

 

در ایران پلاست در پاویون انجمن صنایع همگن پلاستیک استان البرز غرفه دارید. برنامه و هدف شما از این مشارکت چیست؟

بله، در نماشگاه ایران پلاست از طریق پاویون تخصصی انجمن صنایع همگن پلاستیک استان البرز شرکت داریم. اولین تجربه ما برای حضور در نمایشگاه ایران پلاست است. انتظار داریم فیدبک های خوبی از نمایشگاه بگیریم. نمایشگاه ایران پلاست، نمایشگاه تخصصی صنعت ماست و ما بسیار علاقمند بودیم که در این نمایشگاه حضور پیدا کنیم. روند کاری ما با نمایشگاه به همت آقای مهندس شریفی، شرکت کیان بسپار تا امروز خوب پیش رفته است.

اینجا و به نمایشگاه به عنوان فضایی برای پرزنت کردن خود نگاه می کنیم. به طور کلی نمایشگاه یک ویترین بزرگ است که وضعیت صنعت را در هر شاخه به نمایش می گذارد.

در پایان می خواهم یک تشکر ویژه داشته باشم از جناب آقای شریفی، مدیرعامل شرکت کیان بسپار بابت زحمتی که این سه چهار ماه کشیدند و توانستند فضایی را برای حضور شرکت های چون ما در نمایشگاه ایران پلاست فراهم کنند. یک تشکر ویژه هم دارم از پرسنل تولید خودم که در همه سختی ها با ما همراه بودند، همه سختی ها را به جان خریدند تا به جایی برسیم که بتوانیم در نمایشگاه ایران پلاست شرکت کنیم. از جناب آقای مهندس مهدی پور، مدیر کارخانه آرمان پلیمر سینا هم بابت همه زحماتی که می کشند تشکر می کنم.