امید رضایت، فارغ التحصیل رشته ی شیمی کاربردی است و از زمان دانشجویی وارد صنعت پلیمر شده است. به گزارش ستاد خبری ایران پلاست، محصولات این شرکت در 4 گروه: استئارات های فلزی، استابیلایزرهای پی وی سی  و ترکیبات برپایه سرب طبقه بندی می شود که تولید اکسید های سرب محصول کارخانه ی اختران سرب این مجموعه است.

رضایت می گوید: در نمایشگاه ایران پلاست در سالن 38 غرفه 23 حضور داریم. در سال گذشته یک افزایش ظرفیت در تولید محصولات خود داشتیم و جدیدترین محصول ما که در حال حاضر تنها تولیدکننده آن در کشور هستیم، سولفات سرب و فسفیت سرب هست که از مواد اولیه ی اصلی در صنعت استابیلایزر سازی به حساب می آید. بنابراین با شرکت های کامپاند سازی و مستربچ سازی در ارتباط هستیم و بخشی از مواد اولیه آنها را تامین می کنیم.

با توجه به افزایش ظرفیت واحدهای پتروشیمی و واحد های اولفینی در کشور، صنایع تبدیلی و تکمیلی و صنایع پایین دستی پتروشیمی هم حرکتی رو به جلو داشته اند و با وجود تحریم هایی که هست، آینده ای روشن در انتظار این صنعت خواهد بود.

طراحی ماشین آلات تولید مجموعه ساینا پلیمر هم در خود مجموعه انجام می شود و ساخت آن به ماشین سازهای خبره کشور سپرده می شود. ما در شرکت ساینا پلیمر از صفر تا صد ماشین آلات را توسط خود بنده طراحی می کنیم و همه ی آنها در داخل کشور ساخته می شوند.

ما اکثر مواد اولیه ی مورد نیاز  شرکت را هم خودمان تولید می کنیم و با احداث کارخانه جدید اختران سرب وابستگی ارزی ما بسیار کم شده است. در حال حاضر فقط یک ماده خارجی مصرف داریم.

دانش فنی شرکت ما کاملا شخصی و داخلی است (توسط من و برادرم) و از شرکت های دانش بنیان هستیم. چه در زمینه ی موادی که تولید می کنیم و چه در زمینه ی ساخت ماشین آلات.

 

رضایت از محصولات جدیدی که این شرکت در نمایشگاه ارایه کرده است، می گوید: بیشترین هدف ما از حضور در نمایشگاه ایران پلاست در این دوره، معرفی محصولات جدید بر پایه ی سرب بوده که در حال حاضر در دو کارخانه ساینا پلیمر و اختران سرب تولید می شود و تعدادی از این محصولات در کشور به صورت انحصاری هستند و تولیدکننده دیگری ندارند.

 

او در پایان پیشنهادی هم برای برگزارکننده نمایشگاه دارد: پیشنهادی که برای برگزار کنندگان نمایشگاه ایران پلاست دارم این هست که در ازای هزینه های اسپانسری که از شرکت های بزرگ می گیرند، فضایی در اختیار دانشجوها و اساتید این رشته قرار بدهند تا بتوانند دستاوردهای پژوهشی و طرح های خود را به نمایش بگذارند. چه بسا سرمایه گذرانی پیدا شوند و این طرح ها را خریداری کنند. در سالهای آینده همین دانشجویان، مشتریان جدید نمایشگاه خواهند بود.

 

(ایران پلاست سیزدهم البته در سالن 35 فضایی اختصاصی برای مراکز رشد پلیمر و واحدهای دانش بنیان پیش بینی کرده است.)