مازرون فوم در کنار تولید انواع ظروف یکبار مصرف و ظروف جاذب، ظروف PLA، ورق های پلی اتیلن، ضربه گیرهای لوازم خانگی صنعتی و ... مبلمان سبز فومی را هم با ثبت پتنت به نام خود، به سبد محصولات خود افزوده است. مواد اولیه این کارخانه EPS و EPE است. 

محمدمهدی محمدی، مدیرعامل و رییس هیات مدیره گروه صنعتی مازرون فوم به ستاد خبری ایران پلاست گفت: محصول جدید امسال ما در نمایشگاه، مبلمان سبز است. ظروف جاذب را پیشتر برای بسته بندی گوشت و مرغ (ثبت اختراع آن به نام شرکت ماست) ارایه کردیم که هر ظرف 30 گرمی می تواند 160 تا 180 گرم خونابه جذب کند. قبل از این ظروف جاذب، از پد استفاده می شد که باعث آلودگی گوشت و مرغ بود. با این محصول به سلامت جامعه کمک کردیم.

مبلمان سبز را هم ارایه کردیم تا دیگر نیازی به قطع درختان نباشد. این میلمان سبک و مقاوم است و با هر طرح و کاوری قابل ارایه است. ما به مشتری ها این پیشنهاد را می دهیم که بعد از سه سال، مبلمان خود را یا برای تعویض روکش و یا به عنوان محصول قابل بازیافت به ما برگردانند. در واقع این محصولی است که دورریز ندارد و بازیافت پذیر است.

 

ما در استان مازندران بعد از کاله بزرگترین صادرکننده هستیم. محصولات ما به استرالیا هم صادر می شود. به عراق، افغانستان، قطر، کویت و ... .

الان مشکل جدی در صادرات این است که دولت می خواهد صادرکننده ارز را در زمان محدودی به کشور برگرداند. خب دولت نمی تواند پول نفتش را بگیرد، من چه طور این کار را بکنم؟!

اگر صادرات مجموعه من متوقف شود، 80 درصد کارگرانم باید بروند خانه. 

ما از جمله واحدهای تحقیق و توسعه برتر کشور هستیم. 200 دانش آموخته و تحصیلکرده در گروه ما مشغول به کار هستند. حمایت نمی خواهیم فقط ما را اذیت نکنند. هر روز یک بخشنامه جدید صادر نکنند!

ما با دنیا ارتباط زیادی نداریم. امسال دعوت کردیم ولی متاسفانه میهمانان خارجی تمایلی نداشتند که به ایران بیایند. باید در ارتباط با دنیا تجدید نظر کنیم تا بیایند و از کشور های مختلف، پیشرفت ما را ببینند.