سید سلمان سید ابراهیمی، مدیر عامل شرکت سازه مصنوعات پلیمری البرز(سمپا) یکی دیگر از اعضای انجمن صنایع همگن پلاستیک استان البرز است که در پاویون این انجمن در نمایشگاه حضور دارد.

 

 

 

او در مصاحبه ای کوتاه با ستاد خبری ایران پلاست می گوید: شرکت ما از سال 1378 با محوریت قالب‌سازی فعالیت خود را آغاز کرد. در حال حاضر علاوه بر فعالیت در این حوزه، تولید قطعات تزریقی و بادی را نیز دنبال می‌کنیم. طیف ماشین‌آلات مشغول به کار ما در تزریق از 90 تن تا 300 تن و در حوزه‌ی بادی از 10 گرم تا 30 لیتر است. طراحی و ساخت قالب‌های این دستگاه ها را نیز خود ما انجام می دهیم. ساخت قالب های بادی یک ماه و ساخت قالب‌های تزریق پلاستیک، در حدود سه ماه زمان می برد. فولاد مصرفی این قالب‌ها وارداتی است.

 

در هر سال چیزی در حدود 40 دست قالب می سازیم که یک سال گارانتی و 10 سال خدمات پس از فروش دارد. طراحی این قالب‌ها می‌تواند به صورت مهندسی معکوس از روی قطعه و یا صفر تا صد آن در مجموعه طراحی و ساخته شود. از نظر من قالب سازی به حمایت بیشتری نیاز دارد چرا که از صنایع مهم است و باید ماشین‌آلات به روز دراین حوزه به کار گرفته شود.

 

 

 

از سیدابراهیمی می پرسیم که در این زمینه با چه چالش های احتمالی مواجه هستند؟ می گوید: در شرایط فعلی برای تامین مواد مصرفی قالب و همچنین دسترسی به ماشین‌آلات به روز مشکلات زیادی داریم. وضع در تولید قطعات نیز به همین قرار است. هرچند که ما عمده‌ی مواداولیه مصرفی خود را از پتروشیمی های داخلی تامین می کنیم اما نوسانات نرخ مواد اولیه همواره ما و مشتریان‌مان را با چالش مواجه می کند.

 

 

 

او در خصوص ایران پلاست و حضور این شرکت در نمایشگاه می افزاید: ما امسال به همت آقای مهندس شریفی، رییس هیات مدیره انجمن به صورت جمعی و پاویون در نمایشگاه حاضر هستیم و امید زیادی به موفقیت انجمن خود در این نمایشگاه داریم. حضور به صورت انجمن مزایای زیادی دارد از جمله این که گرفتن غرفه و کارهای مربوط به آن به صورت گروهی انجام شد و هزینه‌ها را کاهش داد. اصولا اعضای انجمن دغدغه های کمتری داشتند تا با فراغ بال به مسایل دیگر بپردازند. همچنین این اتحاد باعث بیشتر دیده شدن اعضا و قدرت نمایی نیز می شود.

 

امسال سه محصول جدید را در نمایشگاه عرضه کردیم که شامل نوآوری هایی در قالب‌ها و درب‌های تولیدی شرکت بود. هدف انجمن نیز گرفتن عضو و برندسازی و مطرح شدن هر چه بیشتر به واسطه‌ی این نمایشگاه است.

 

تولید کنندگان در حال حاضر در شرایط سختی قرار دارند و ادامه ی کار برای آنان بسیار دشوار است. امیدواریم با حمایت‌هایی که امسال از تولیدکنندگان شده آینده‌ی بهتری پیش رو باشد.