تولید انواع افزودنی های مواد پلیمری خصوصاً پی وی سی شامل پایدار کننده ها، روان کننده ها و نرم کننده ها در کارنامه شرکت پایدار ساز شیمی است.

دکتر حسام باهری، مدیرعامل این شرکت به ستاد خبری ایران پلاست گفت: حضور ما در نمایشگاه ایران پلاست برای معرفی محصولات جدید و یا بهبودیافته به مشتریان بالقوه و گسترش حوزه عملکردمان در بازارهای داخل و خارج کشور است.

آخرین دستاورد ما تولید روغن سویای اپوکسی شده با کارکرد بالا و مشتقات آن شامل انواع بایو پلاستی سایزرها جهت جایگزینی پلاستی سایزرهای رایج مورد مصرف در بسته بندی مواد غذایی و دارویی و تجهیزات پزشکی است.

در امر صادرات برنامه افزایش ظرفیت تولید به سه برابر یعنی حدود 10هزار تن در سال داشتیم که محقق شد. ولی برای دریافت وجه از طرف خارجی به واسطه نبودن امکان گشایش اعتبار اسنادی و بالا رفتن ریسک سمت فروشنده دچار مشکل هستیم.

وضعیت صنعت پلیمر تا یک ماه گذشته بسیار خوب و پویا بود ولی اخیراً افت شدید در سفارش مشتریان مشاهده می شود. امیدوارم در نیمه دوم سال طبق روال سال های گذشته شاهد بازارهای پویاتری باشیم.

با توجه به اینکه در صنعت مستربچ و کامپاند نقش تأمین کننده را داریم، نظارت و کنترل دقیق بر واردات بی رویه افزودنی های پلیمر و جلوگیری از تقلب در تعرفه ورودی کالا می تواند فرصت رقابت با کالای وارداتی را برای ما ایجاد کند و از سوی دیگر موانع روز افزون صادرات کالا مانع رونق تولید در این صنعت محسوب می شود.

 

او می افزاید: دانش فنی مورد استفاده در این مجموعه، 100% توسط کارشناسان شرکت پایدار ساز تولید شده است. وابستگی ارزی محصولات شرکت حدود 25% است که در تلاش برای کاهش این مقدار هستیم.

در این واحد یک نفر دکتری مهندسی پلیمر و یک نفر فوق لیسانس مهندسی پلیمر، یک نفر لیسانس مهندسی پلیمر و یک نفر لیسانس شیمی مشغول به کار هستند.