نماینده HB Machinery چین، یکی از غرفه گذاران در نمایشگاه، به ستاد خبری ایران پلاست گفت: HB Machinery از شرکت های ماشین سازی در کشور چین است که ماشین آلات تولید فیلم های پلاستیکی به صورت Cast می سازد. در سال 2006 این شرکت تنها دو یا سه مدل دستگاه تولید می کرد. برای CPP، CPE و استرچ پلی اتیلن ولی در حال حاضر هم تنوع این دستگاه ها بیشتر شده و هم با توجه به اینکه نگاه رو به جلویی داشته از شرکت های کره ای و دیگر کشورها، تکنولوژی های جدیدی به کار گرفته و توانسته دامنه محصولات خود را توسعه دهد.

شریفی گفت: در ایران طی دو سه سال اخیر واردات ماشین آلات دچار  مشکل شده است. به واسطه گران شدن نرخ ارز و محدودیت های وضع شده بر واردات، خرید از شرکت های خارجی برای تولیدکنندگان ایرانی دیگر به صرفه نیست. با این حال وارداتی در مورد ماشین آلات استرچ پلی اتیلن و استرچ پی وی سی انجام داده ایم. اخیرا با توجه 3 عامل ارزان بودن مواد پلیمری، ارزان بودن کارگر و ارزان بودن برق، فیلم استرچ بازار ایرانی بازار خوبی در منطقه پیدا کرده است. مخصوصا شرکت های ترکیه ای خرید خود را از ایران انجام می دهند. این باعث شده که چندین مورد جدی برای مذاکره در نمایشگاه داشته باشیم. حتی یکی از دستگاه ها را فروختیم و در راه بندرعباس برای نصب است.

متاسفانه امسال مسایل اقتصادی و سیاسی کشور و وضعیت منطقه طوری بود که نمایشگاه رونق سال های گذشته را نداشت. با این حال ما آن را فرصتی برای دیدار مجدد با دوستان و مشتریان می دانیم و همیشه به چشم یک فرصت مثبت نمایشگاه را دیده ایم.

ما عادت کرده ایم که امید داشته باشیم. اگر  امید را از دست بدهیم باید بنشینیم و دست روی دست بگذاریم. کسانی که میخواهند کاری انجام بدهند، راه بقیه را طی نکنند. نوآوری داشته باشند. تحقیقات داشته باشند. بازار را رصد کنند. حتی کارهای قدیمی را با استفاده از نیروهای متخصص جوان می توان به روز و مدرن کرد.