در سال1358  فروشگاه كوچكي به نام نايلون سپيد در محله مولوي با هدف عرضه محصولات پلاستیکی تاسيس شد. در ابتدا اين محل فقط براي فروش محصول در نظر گرفته شده بود، اما با توجه به نياز بازار و تدبير موسس مجموعه، بعد از مدتي كوتاه و در سال 1362 و در همان فضاي محدود با استفاده از يك دستگاه كوچك اكسترودر، جرقه توليد زده شد.

علیرضا باباعلی، مدیر چاپ و بسته بندی نایلون سپید به ستاد خبری ایران پلاست می گوید: شور جواني و اشتياق به توليد از يكسو، خلاقيت و مديريت از سوي ديگر باعث گرديد كه اين شركت مسير پيشرفت و ترقي را به درستي طي کند، به طوريكه به تدريج تعداد دستگاه ها و متعاقبا ظرفيت توليد با افزايش چشمگيري مواجه شد.

با توجه به افزايش حجم كاري و ظرفيت توليد، ديگر يك كارگاه كوچك كفايت فعاليت را نمی کرد و پاسخگوي نياز بازار نبود. از اينرو محل توليد به كارخانه اي بزرگ درخاتون آباد واقع در جاده خاوران منتقل شد.

اين شركت در حال حاضر در وسعتي بيش از 20000 متر مربع و با دارا بودن چند صد دستگاه و ماشين توليدي روز و مدرن دنيا، در حال ارایه انواع محصولات و خدمات به مشتريان است.

امروزه رقابت در توليد به حدي رسيده است كه شركتها كوچكترين مسایل را در امر توليد با دقت مورد بررسي قرار مي دهند. توليد محصولات با كيفيت به همراه قيمت تمام شده پائين، بسته بندي مناسب، جذاب و مهم تر از همه ايمن براي حفظ سلامتي محصول از هر نظر و سرعت در ورود به بازارمصرف و استفاده بهينه و به هنگام از فرصت هاي پيش رو، از اهم دغدغه هاي توليد كنندگان است .

 

باباعلی محصولات این شرکت را اینگونه معرفی می کند: تولیدات این شرکت: محصولات بسته بندی سلفون، نایلکس، نایلون، کیسه های فانتزی، محصولات چاپی، ترسبافان متالایز و صدفی و نایلون های عریض کشاورزی و گلخانه ای و کیسه زباله و کیسه فریزر است.

 اما تولیدات عمده این شرکت را سفره یک بار مصرف، نایلون و نایلکس و سلفون تشکیل می دهد  که هرکدام از این ها بحث جداگانه خود را دارند.

 

از او در خصوص راهکارهای احتمالی شرکت در مباحث زیست محیط دوستی می پرسیم. می گوید: ما برای تولید محصولات زیست تخریب پذیر توانایی تولید داریم و بسته به خواست مشتری عمل می کنیم. در حال حاضر برای شرکت های بزرگی مانند افق کوروش و فروشگاه رفاه، نایلکس زیست تخریب پذیر تولید می کنیم.

 

وی در خصوص محصول جدید نایلون سپید در ایران پلاست می افزاید: امسال در سالن خلیج فارس حضور داریم.

محصول جدید ما یک نوع سلفون جایگزین ترسبافان است که ارزان تر بوده و برای تولیدات خود ما در کارهای لمینیتی و چاپ های دیجیتال استفاده خواهد شد.

محصول دوم، یک نوع نایلکس برای تولید بالشتک های هوا ست که همیشه وارداتی بوده و توانسته ایم برای اولین بار در کشور آن را تولید کنیم.

این نایلون ها جایگزین نایلون های حباب دار برای ضربه گیری و بسته بندی محصولات است که در حجم و سایز های بزرگ تر تولید می شود.

 

این شرکت از صادرکنندگان محصولات پلاستیکی است: ما صادراتی به  کشورهای همسایه عراق و افغانستان و پاکستان و ترکمنستان و کشورهای اروپایی شرقی داریم.

آینده صنعت پلیمر آینده خوبی است.

حتی در ساخت ماشین آلات بهتر از چینی ها هستیم (و در این زمینه از سازنده های داخلی حمایت می کنیم). البته گاهی برای ماندن در فضای رقابت مجبوریم از دستگاه های خارجی استفاده کنیم. ما نزدیک به 15 دستگاه چاپ داریم که به زودی یک دستگاه آلمانی 8 رنگ به مجموعه اضافه می شود.

مجموعه در بخش چاپ از توانمندي بي نظير و بسيار بالایی برخوردار است و امكان چاپ فلكسو، هليو (چند رنگ، چاپ تصویر) ، سیلندر مرکزی (چند رنگ و چاپ تصویر) و چاپ سيلك را براي خدمات چاپ با كيفيت تدارك ديده ایم.

ما هر سال در نمایشگاه شرکت می کنیم. چون برند کوچکی نیستیم، همیشه باید در نمایشگاه حضور داشته باشیم و از محصولات جدیدی که داریم رونمایی کنیم. خداروشکر همیشه از بازدهی نمایشگاه راضی بوده ایم. امیدواریم امسال هم همانند سال های قبل باشد.