آوا پليمر و مهتاب پلیمر پویا، توليدكننده انواع پرکننده های کربنات کلسیم، افزودنی ها، مستربچ های سفید، مشکی و رنگی و آمیزه های مهندسی هستند.

به گزارش ستاد خبری ایران پلاست، سيد عليرضا ديباج، مدير بازرگاني شركت آوا پليمر پويا و مهتاب بسپار پويا  می گوید: حذف رقباي خارجي تاثير مثبت تحريم ها و مشكلات تامين مواد اوليه نيز جز نكات منفي تحريم ها بوده است. البته مورد اخیر هم تا حدي به نفع ما بوده زیرا موادي كه از خارج تامين مي شد، می تواند امکان تولیدش در داخل بررسی شود.

اكسيد تيتانيوم از جمله مواد پرمصرف در تولید مستربچ های سفید است که کاملا وارداتی است. همچنین انواع پیگمنت ها که عملا همگی وارداتی هستند و در تولید مستربچ های رنگی کاربرد دارند. اگر بخواهم به طور خلاصه و کوتاه بگویم در مستربچ سفید 50 درصد مواد داخلی و در مستربچ های رنگی حدود 60 درصد مواد داخلی هستند.

وقتي واردات برندهاي بزرگ خارجي متوقف می شود، تجربه نشان می دهد که عملا در محصولات پتروشيمي های داخلي با كاهش در كيفيت مواجه می شویم. اما به هر حال این کیفیت راضی کننده است.

 

آیا صادرات دارید؟ به چه كشورهایی؟

كشورهاي CIS، عراق، تركيه، افغانستان و پاكستان. امیدواریم بتوانیم حجم صادرات خود را در نیمه دوم سال افزایش بدهیم.

 

نمایشگاه را چه طور دیدید؟

نمايشگاه ايران پلاست در جهان جايگاه ويژه اي برای خود باز كرده است. همین که از کشورهای هدف صادراتی بیایند و مذاکرات خرید در نمایشگاه انجام شود، مهم است. ما تقريبا ٥سال است در ایران پلاست حضور پیدا می کنیم.

اصولا با گستره متنوعی از مستربچ های رنگی خود در نمایشگاه شرکت کرده ایم.